Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı

Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı

Günümüzde pek çok insan gelirinin dışında da yatırımlara yönelmiş durumda. Bu yatırımların başında her zaman altın ve döviz olmaktadır. Peki altın hesabı hangi bankada avantajlı sorusuna cevap bulmaya geldiğimizde ise pek çok seçenek karşımıza çıkıyor. Altın hesabı açmak için pek çok banka mevcuttur. Bu bankalar arasında farklı farklı hizmetler ve komisyon oranları mevcuttur. Devletimizin aldığı vergiler dışında kimi banka komisyon almaz iken kimi banka makas aralıklarını farklı farklı olarak değiştirmektedir. Her bankada farklı avantajlar sunmaktadır. Altın hesabı nasıl açılır konusunda bilgi eksiklikleriniz var ise daha temel bilgilere bakabilirsiniz.

Bankalarda bulunan altın hesaplarının istediğiniz tutarda ya da miktarda gram altın alma imkanı sağlaması ve eski tarihli altın olayının olmaması nedeni ile makas aralıklarının artması son derece düşük oluyor. Bu sebeple aldığınız altından eski altın ya da yeni altın olarak tarih farkı olmuyor.

Bankaların hepsinde vadeli ya da vadesiz altın hesabı imkanı bulunmaktadır. Vadesiz altın hesabı yalnızca aldığınız altın hesabının değerini size yansıtırken, vadeli altın hesaplarında ise bankalar size belirli oranlarda altın getirisi imkanı sağlamaktadır. Seçenekler bol olduğu için bankalar arasında seçim biraz zorlayıcı oluyor. Bu nedenle farklı farklı seçim yapmak durumunda kalabiliyoruz. Altın hesabı hangi bankada avantajlı sorusuna yanıt bulmak biraz zor oluyor. İste size altın hesabı açılan bankalardan bir kaçı:

 

Finans Bankası Altın Hesabı

Katılım bankası olarak hizmet veren Türkiye Finans altın hesabı ve bu tarz işlemlerde oldukça fazla tercih edilen bir bankadır. Bunun sebebi ise diğer bankalara göre makas aralığının oldukça az olmasıdır. Türkiye finansın bununla birlikte sunduğu TFXTARGET isimli uygulaması ile sürekli olarak alım satım yapabilirsiniz.

 

Halkbank Altın Hesabı

Halbank altın hesabı açmak isteyenlere vadeli ve vadesiz olarak iki farklı altın hesabı bulunmaktadır. Halkbank ürünleri tüm kullanıcıları tarafından beğenilmektedir. 1 gramdan az olmamak şartı ile 7 gün 24 saat alım satım yapabilirsiniz.

Vadeli altın hesabı açmak 30 ile 400 gün aralığında açılmaktadır. Vadeli altın hesabı açmak için minimum 10 gram altına sahip olmanız gerekmektedir. Altın hesaplarında altın gelirinizin yanında ek getirisi de vardır.

 

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Ziraat Bankası altın hesabı açarken Türkiye’nin en büyük bankası sıralamasında en başta yer aldığını unutmayınız. Tıpkı Halk Bankasında da olduğu gibi iki farklı altın hesabı bulunmaktadır. Bunların herhangi bir limiti bulunmuyor ancak vadeli de yine 10 gram şartı bulunmaktadır.

 

Bu bankalar dışında da yine alabileceğiniz bankalar ise şöyledir:

  • Yapı Kredi Altın Hesabı
  • Kuveyt Türk Altın Hesabı
  • Vakıf Bankası Altın Hesabı
  • Garanti BBVA Altın Hesabı

Cevap Bırakın