Canlı

Borsada Para Kazanmak

Borsada Para Kazanmak

Okunma 332

Elinde parası olan ve bir şekilde para kazanmak isteyen yatırımcıların her zaman denediği ve deneme yanılma yoluyla uyguladığı yöntemleri, doğru stratejileri ve bu stratejileri doğru yatırım için belli bir kurallara göre oynadığını biliyoruz. Peki borsada para kazanmak isteyen yatırımcıların borsalarda sürekli yükselen şirketleri seçmelerinde yardımcı olan etmenler nelerdir? Ve bu seçimlerinin arkasında ki ipuçlarını nasıl buluyorlar? Sizler için borsada para kazanmak başlıklı bu konuda basit ama hayat kurtarıcı ipuçları vereceğiz.

Borsada başarılı olmak isteyen ve para kazanmak isteyen tüm bireylerin yararlanabileceği birkaç ipucu sizlerle paylaşmak istedik.

Borsada Para Kazanmak

Borsada para kazanmak için öncelikle eğer yeni bir yatırımcı iseniz kesinlikle bilmeniz gereken en önemli şey borsada ki paranızın garanti olmadığıdır. Kağıt üzerinde planladığınız ve iyi gözüken bir hissenin her zaman istendiği gibi yükselmeyeceği durumlar söz konusu olabilir. İyi gibi gözüken bir hisse aslında tam tersi olabilir. Bu nedenle ihtiyacınız olan parayla yatırım yapmamanız gerekmektedir. En önemli kural budur. Bu kuralı unutmadan hareket ederseniz herhangi bir problem ile karşılaşma olasılığınız çok düşüktür.

Kenarda ve kullanmayacağınız bir para ile yatırım yapmanız iyi olacaktır. Kötü bir senaryoda paranızı kaybedebilirsiniz. İhtiyacınız olan parayı kullanırsanız eğer bir gün hisse değerini kaybederse sizler için iyi sonuçlar olmaz. Bu nedenle ihtiyacınız olmayan bir para ile oynamalısınız.

Borsadan Para Kazanılır mı?

Borsadan diğer tüm işlemler gibi para kazanabilirsiniz. Ancak hislerinize güvenerek ve hisseler hakkında geniş bilgiler toplayarak o hisseye girmelisiniz. Aksi taktirde paranızı kaybedebilir, panik halinde elinizdeki hisseden de paranızı çekebilirsiniz. Bu durumda daha fazla bir kaybınız olabilir. Gayet olmalısınız. Belli kuralları bilir ve o kurallara göre oynarsanız çoğu zaman borsa da para kazanabilme ihtimaliniz yükseltir. Bu nedenle pek çok haberi takip ederek ya da aklınızda olan hisselerin haberlerini takip ederek bu hisselere yatırım yapabilirsiniz. Ön gördüğünüz hisseleri araştırarak bu hisselere yatırım yapabilir ve bu şekilde ilerleme yapabilirsiniz.

 

Burada verdiğimiz bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Burada verilen bilgiler bilgi amaçlıdır.

1 0
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
5 1 Oy
Makale Derecelendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
3 Yorum
En Yenisi
En Eskisi En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
Furkan

Borsada para kazanırken yapılan en büyük hata ana parayla oynamak oluyor. Sizde tam buraya değinmişsiniz. Tebrik ederim

fatih

Borsaya ilk adımı atacak arkadaşların, alım satım işlemlerine başlamadan önce hisse bilgisine forumlardan veya yatırım tavsiyelerinden değil, bizzat kendilerinin araştırarak ve teknik analiz yaparak çıkardığı sonuçlara göre ulaşmasını tavsiye ederim. Yazı da aydınlatıcı olmuş .

Furkan

Hisse bilgilerine hiç bakmadan girip hüsranla ayrılan pek çok arkadaş var bu nedenle zarar edip paralarını kaptırıyorlar.

3
0
Düşüncelerinize bayılırım, lütfen yorum yapın.x
()
x